Hizmetlerimiz

Dicle Kalkınma Ajansı Mardin Yatırım Destek Ofisi ile Yanınızda…

Mardin Yatırım Destek Ofisi ilin iş ve yatırım ortamının geliştirilmesi, yatırım olanaklarının yatırımcıya tanıtılarak daha fazla yatırımcı çekilmesi, yatırımcının yönlendirilmesi ve bilgilendirilmesine yönelik çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Mardin Yatırım Destek Ofisi;

  • Nitelikli personeli,
  • Güçlü kurumsal yapısı,
  • Kurumlar arası güçlü iletişim ağı ile yatırımcıya çeşitli hizmetler sunuyor.

Yatırım Ofisi:

  • Yatırımcıların ihtiyaç duydukları alanlarda bilgilendirilmesi,
  • İlin iş ve yatırım ortamına ilişkin analiz, rapor, envanter çalışmalarının yürütülmesi ve çalışmaların yatırımcılar ile paylaşılması,
  • Yatırıma uygun arazi tespiti konusunda yatırımcıya destek olunması,
  • Yatırımların izin ve ruhsat süreçlerinin takibinin yapılması,
  • Yatırım ortamını tanıtıcı organizasyonlar düzenlenmesi,
  • İlin iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi için stratejiler hazırlanması, uygulanması ve yatırımcının muhatap olduğu kurumlar arasında iş birliğinin geliştirilmesi çalışmalarını yürütmektedir.

İl Yatırım Ortamının Tanıtılması

İlin iş ve yatırım ortamının tanıtılması ve ile yatırımcı çekilmesi amacıyla yurtiçi ve yurtdışı konferans, fuar, seminer, toplantı, iş gezisi gibi organizasyonlar düzenlenmekte ve bu tür organizasyonlara katılım sağlanmaktadır. İlin yatırım olanaklarını yatırımcıya tanıtmak için yazılı ve görsel materyaller hazırlanmaktadır.

Yatırıma Uygun Arazi Envanteri Elinizde

Ajans, bünyesinde kurulmuş olan coğrafi bilgi sistemleri aracılığıyla yatırımcılara yatırıma uygun arazi bulma konusunda destek olunmaktadır. Arazi bilgileri, kurum ve kuruluşlar ile yapılan protokoller gereği online olarak elde edilmekte ve sürekli güncellenmektedir. Ayrıca yatırımcılara arazilerini satmak veya kiralamak isteyen arazi sahipleri ajansı ziyaret ederek yatırıma uygun arazi envanterinin geliştirilmesine katkı sağlamaktadır.

Bilgilendirme-Yönlendirme Hizmeti Yatırım Destek Ofisinde

Mardin Yatırım Destek Ofisi, kamu ve özel sektör tarafından merkezi veya yerel düzeyde uygulanan mali ve teknik desteklere ilişkin öncelikler, kapsam, yararlanma koşulları, başvuru için gerekli belgeler gibi hususlarda yatırımcıyı bilgilendirme ve yönlendirme çalışmaları yürütmektedir.

Aynı zamanda yatırımcılar için yatırım yapmadan önce, yatırım aşamasında ve işletme aşamasında ihtiyaç duydukları bilgilendirme ve yönlendirme hizmetleri sağlanmaktadır.

İlde öne çıkan sektörlere yönelik araştırma çalışmaları yapılarak, hammadde, enerji, lojistik, iş gücü gibi yatırım kararının alınmasında etkisi olan konularda veri toplanarak yatırımcıların kullanımına sunulmaktadır.

Mardin’de faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli eğitmenler eşliğinde çeşitli eğitimler düzenlenmektedir.

Yatırımlar Tek Elden Takip Ediliyor

Yatırımcıların izin ve ruhsat işlemleri tek elden takip edilerek, sürecin hızlı bir şekilde tamamlanması sağlanmaktadır.

Mardin Yatırım Destek Ofisi

Yenişehir Mahallesi Kızıltepe Caddesi No: 6/1 Artuklu / MARDİN

Bilgi Hattı

0(482) 212 17 25